Enflasyon Meclis Lokantasına Yine Uğramadı! 4 Çeşit Yemeğe Verilen Parayı Görenler Hayrete Düşürdü

Türkiye’de son yıllarda yaşanan yüksek enflasyon, TÜİK tarafından törpülenen rakamlarla vatandaşın cebine yoksulluk olarak dönerken, enflasyon karşısında değerini kaybetmeyen milletvekili maaşları vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor.

MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI 141 BİN LİRAYA YÜKSELECEK

Memur maaşlarına ocak ayında yapılacak yüzde 49.25 oranındaki zam, aynı şekilde milletvekilleri için de uygulanacak. Temmuz – aralık döneminde 95.1 bin TL olan milletvekili maaşları ocak ayında 141.9 bin liraya yükselecek.

Yüksek maaşlarına karşın milletvekilleri için sağlanan avantajlar bunlarla da sınırlı değil. Milletvekillerine 3 danışman tutabilme hakkı verilirken, bu danışmanların maaşları da Meclis bütçesinden karşılanıyor. Ayrıca TBMM Başkanı, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Komisyon Başkanları, Grup Başkanları ve. Grup Başkanvekillerine Meclis bütçesi ile araç tahsisi yapılıyor.

4 ÇEŞİT YEMEKLİ MENÜYE 141 LİRA ÖDEDİLER

Zaman zaman, piyasa şartlarına göre çok uygun oluşu nedeniyle tartışma konusu haline gelen Meclis lokantasının fiyatları, 2024 yılında da ucuz kalmaya devam ediyor. Sosyal medyada paylaşılan ve TBMM yemekhanesinde çekilen bir yemek fişine göre, 4 parçadan oluşan yiyecek menüsü 141 liradan hizmete sunuldu.

Menüdeki fiyatlar ise şu şekilde:

– Yarım Pirinç Pilavı 5 TL
– Pirinç Pilavı 10 TL
– Kayısı Komposto 11 TL
– Zeytinyağlı Humus 12 TL
– Tereyağlı İspir Fasülyesi 42 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir