Ali Koç’tan Mehmet Büyükekşi’ye: Senin iki telefonundan ByLock çıktı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye yönelik, “Söz konusu milli değerler için bizleri en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. Niye? Sizin iki telefonunuzdan bylock çıktı. Böyle biri bize milli değerler konusunda asla laf edemez. Konuşamaz, yön veremez, ithamda bulunamaz” dedi.

Koç’un açıklamalarında bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin iki telefonundan da ‘Bylock’ çıktığını ilk Odatv yazmıştı. Odatv, o dönem henüz TFF’ye adaylığını yeni açıklayan Mehmet Büyükekşi’nin kardeşi ve ortağı Aykut Büyükekşi’nin FETÖ’den yargılandığını da ortaya çıkarmıştı.

İşte o haberler:

TFF başkan adayını tanıyalım… Kardeşi FETÖ’nün gizli kasası iddiasıGüncel
Çakar’dan olay Büyükekşi belgeleriSpor
Ahmet Çakar’a Bylock davasıGüncel

KANALLAR CANLI YAYINLAMADI

Öte yandan Ali Koç’un TFF’ye yanıt verdiği bu sert basın toplantısını bir tek FBTV’nin canlı yayınlaması dikkat çekti.

“CUMHURBAŞKANIMIZA KADAR KANDIRDILAR”

Koç bunlara ek olarak “Riyad’da tuttu ya, sayın Cumhurbaşkanımıza kadar kandırdılar” diyerek, “O tuttuğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad’da kendi beceriksizliğini üstünü kapatmak için Ankara’ya bizi şikayet etmişti. Bugün de koltuğunu korumak için aynı sürece girdi” ifadelerini kullandı.

“‘REİS’İ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR’ DİYORLAR”

Koç ayrıca açıklamalarında TFF seçimi için imza veren kulüplere telefonlar gittiğini ifade eden Ali Koç, “En merak ettiğim, ‘CHP belediyeleri düğmeye bastı, Reis’i yıkmaya çalışıyorlar’ diyorlar. Olacak iş mi? Bazı kulüpleri günde 7-8 kez arıyor. Volkan Can kulüpleri arayıp ‘İmza verenlerin maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor’ diyor. Maddi destek imalarında bulunuyor. Dijital bir yerle anlaşmışlar, 50 milyon TL’lik, 25 milyon TL de bonusları var. Bunun %60’ını fatura kesmeden peşin almışlar ve 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine dağıtmışlar. Yalansa yalan deyin” dedi.

KOÇ’UN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE

Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Durup dururken imza süreci başlamadı. Herkes memnun mesut, dünya toz pembe, kimse şikayet etmiyor, boş vaktimiz var gidip imza toplayalım denmedi.

“EN GÜVENİLMEZ KURUM TFF”

Hiç olmadığı kadar kaotik bir bir sezon yaşıyoruz. Krizler yönetilemedi. Türk futbolunda güven bunalımı var. En güvenilmez kurum belki de TFF. Belki de en güvenilmez sektör de Türkiye’deki Futbol sektörüdür. Hakemlik yazboz tahtasına döndü. Kişilere ve kurumlara göre değişikliğe gidildi.

“GALATASARAY İLE ARASINDA GARİP BİR İLİŞKİ VAR”

Kindar bir başkanımız var. Sayın Ahmet Nur Çebi ile girdiği polemik sonrasında olayı kişiselleştirip Beşiktaş’a gösterdiği muamele. Galatasaray ile arasında garip bir ilişki var.

“FENERBAHÇELİ OYUNCULARA AĞIR CEZA VERMEK İÇİN RAPORLAR DEĞİŞTİRİLDİ”

Yaşanan bunca kriz ve skandal var. Hakem olayı. O olaydan iki saat önce federasyondaydık. Devre arasında MHK’yı ve hakemleri değiştireceğini anlattı. Bir yumruk olayı oldu ve başkan 180 derece değişti. Trabzonspor – Fenerbahçe maçından sonra Fenerbahçeli oyunculara ağır ceza vermek için raporlar değiştirildi ama cesaret edemedi. Oyuncularımıza 4-5 maç ceza verilecekti. Kulüplerin arasına nifak tohumları ekti. Liyakatsiz kadrolar. Aday olmayacağım demişti, şimdi mayıs ayında bakacağım diyor. İmza veren vermeyen, duruşunun arkasında olan kulüplere saygım çok büyük.

“SÜPER KUPA İLE İLGİLİ GELEN YAZI SONRASI KÖPRÜLERİ ATTIK”

2 Nisan’da süreç başlıyor. 4 Nisan’da 8 takım Trabzonspor ve Galatasaray’ın dahil olduğu imza vereceklerini söylüyor. Pazartesi çok geç diyip imzasını çekenler var. 5 Nisan’da 4 takım daha sürece dahil oluyor, bunlardan birisi Fenerbahçe. Uzak duruyorduk. Bize gelen rica ve baskı üzerine, en önemlisi Süper Kupa ile ilgili gelen yazı sonrası köprüleri attık. En son da Beşiktaş katıldı. Bu işin ciddiyetine varan Büyükekşi, zaman kazanmak için Şanlıurfa’da bir açıklama yaptı mali genel kurulun seçimli olacağına dair. Bu açıklamadan sonra imza vereceğini söyleyen 3 takım imzayı çekiyor 18 Temmuz hedefimize ulaştık diye. Bunu yeni bir federasyon olacağını düşünerek söylüyorlar. Hiç görüş vermemiş iki kulübümüz de uygun bulduklarını söylüyor. İki ayrı görüş oluyor ve 16 Nisan’da Kulüpler Birliği’nde toplanıyoruz. Ben 14 kulüple bir açıklama yapıyorum. İstisnasız toplantıya katılan her kulüp taze bir kana ve yeni bir federasyona ihtiyaç olduğunu söylüyor. Yöntem olarak da Dursun beyin önerisiyle diyalog oluyor. Kendi yönetim kurulu kararıyla 22 günde seçime gidebilirdi. Yine bugün istese bu işi haziran ayı başına getirir.

“1 MAYIS’TAKİ AÇIKLAMA SKANDALDIR”

Net bir şey varki sayın başkan rüzgarı almış, röportaj üstüne röportaj. 1 Mayıs’ta bir açıklama yayınlanmış. Skandal bir açıklamadır. Bu açıklamaya göre futbolda ortam toz pembe. Mükemmel başarılar var, kimse şikayetçi değil ve sezon içindeki skandallar yaşanmamış. Başkanımız anlaşılan çok farklı düşünüyor.

“SİZİN İKİ TELEFONUNUZDAN BYLOCK ÇIKTI”

Söz konusu milli değerler için bizleri en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. Niye? Sizin iki telefonunuzdan bylock çıktı. Böyle biri bize milli değerler konusunda asla laf edemez. Konuşamaz, yön veremez, ithamda bulunamaz. Sizin telefonunuza ByLock yükleyenler var ya, benim telefonlarımı kanuna aykırı şekilde 2 yıl dinlemişler ve benim bu konuda davalarım var.

Bu ülkeyi de anlamıyorum artık! Bu örgütün kenarından köşesinden geçenlerin futbolun içinde yer almaması lazım. Adam mı kalmadı bu ülkede? Bu FETÖ unsuru hala futbolun içerisinde. Daha fazla o günlere dönme adımları atılmaktadır.

“‘REİS’İ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR’ DİYORLAR”

En merak ettiğim, ‘CHP belediyeleri düğmeye bastı, Reis’i yıkmaya çalışıyorlar’ diyorlar. Olacak iş mi? Bazı kulüpleri günde 7-8 kez arıyor. Volkan Can kulüpleri arayıp ‘İmza verenlerin maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor’ diyor. Maddi destek imalarında bulunuyor. Dijital bir yerle anlaşmışlar, 50 milyon TL’lik, 25 milyon TL de bonusları var. Bunun %60’ını fatura kesmeden peşin almışlar ve 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine dağıtmışlar. Yalansa yalan deyin.

“ÖNCE ADAY OLMAYACAĞIM DİYORDU”

Belki de Türkiye’de en güvenilmez kurum TFF. Belki de en güvenilmez sektör de Türkiye’deki futbol sektörüdür. Kesinlikle aday olmayacağım demişti, şimdi mayısta bakacağız diyor. Bunun ne taktikleri olduğunu biliyorsunuz.

“ANKARA’YA BİZİ ŞİKAYET ETMİŞTİ”

Riyad’da tuttu ya, sayın Cumhurbaşkanımıza kadar kandırdılar. O tuttuğu için bugün de aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Riyad’da kendi beceriksizliğini üstünü kapatmak için Ankara’ya bizi şikayet etmişti. Bugün de koltuğunu korumak için aynı sürece girdi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir